27 grudnia 2021

NOWI LEKARZE W PLACÓWCE W GDYNI – PERIODONTOLOGIA

Serdecznie zapraszamy do zapisów na bezpłatne wizyty w ramach umowy z NFZ w zakresie wykrywania oraz leczenia chorób przyzębia.

 

TERMINY WIZYTY DO 3 TYGODNI OD DNIA ZAPISU! NIE WYMAGAMY SKIEROWANIA !

 

Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia (kości oraz dziąseł). Najczęstszym schorzeniem jest zapalenie przyzębia czyli paradontoza, w skrajnych przypadkach prowadzi do utraty uzębienia. Stan zapalny dziąseł powodują bakterie obecne w osadzie i kamieniu nazębnym. Czasami jest to skutek niewłaściwych uzupełnień protetycznych lub ich brak, nieprawidłowy zgryz, także choroby ogólnoustrojowe jak cukrzyca czy osteoporoza. Pierwszym, a czasami jedynym objawem, jest krwawienie z dziąseł pojawiające się podczas szczotkowania zębów. Poza tym pojawiają się też takie objawy jak: zaczerwienienie i bolesność dziąseł,odsłonięcie szyjek zębowych,nadwrażliwość na zmiany temperatury,przemieszczanie się zębów (powstawanie szpar między zębami), chwianie się zębów, nieprzyjemny zapach z ust, wypadanie zębów – w nieleczonych przypadkach.

 

Na jaką pomoc możesz liczyć w periodontologii?
Jak zwykle, zamiast leczyć, lepiej zapobiegać chorobom. Periodontologia oferuje w tym zakresie piaskowanie oraz skaling (naddziąsłowy i poddziąsłowy). Chodzi o likwidowanie osadów i kamieni nazębnych, gdyż gromadzące się w nich bakterie doprowadzają do zapalenia tkanki przyzębnej. Periodontolog zwróci też uwagę, czy uzupełnienia protetyczne są prawidłowo dostosowane.

W leczeniu chorób przyzębia periodontologia stosuje się następujące zabiegi:

Kiretaż zamknięty oraz kiretaż otwarty:

  • Kiretaż zamknięty polega na czyszczeniu kieszonek przyzębnych z nagromadzonych tam złogów będących przyczyną stanu zapalnego.
  • Kiretaż otwarty stosuje się, gdy kieszonki przyzębne są głębokie. Oczyszczanie ich jest możliwe przy odchyleniu dziąsła.
    Obydwa zabiegi wykonywane są w znieczuleniu.

Dr n. med. Elżbieta Łaska – specjalista periodontolog

godziny przyjęć: środa, czwartek 7:00-13:00

Dr n. med. Michał Łaska – specjalista periodontolog

godziny przyjęć: wtorek, piątek 7:00-13:00

PLACÓWKA przy ul. Obrońców Wybrzeża 10-14, Gdynia

tpk

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK) jest dostępna:

Poza godzinami pracy
Podstawowej Opieki Zdrowotnej, czyli: